Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski

Poczta Polska SA dla filatelistów

Poczta Polska SA zaprasza 21 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Gostyniu Poznańskim w Sanktuarium w Świętej Górze, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: „INAUGURACJA ORGANÓW ŚWIĘTOGÓRSKICH ŚWIĘTA GÓRA” (projekt: Irma Eitner), kartki okolicznościowe oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Gostyń Poznański 1, z siedzibą przy ul. Kolejowej 30. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–19:00, a w piątki: 9:00–13:00.
Więcej o datowniku >>
Więcej o kartce >>
Poczta Polska SA zaprasza 20 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Kłodawie w szkole, na którym będzie dostępny datownik ozdobny z hasłem: „120 lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. JPII w Kłodawie” (projekt: Maria Bartłomiejczak, Grażyna Kędzierska), kartki okolicznościowe oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez rok w Urzędzie Pocztowym Kłodawa, z siedzibą przy Pl. Wolności 9. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–19:00, a w piątki: 8:00–14:00.
Więcej o datowniku >>
Więcej o kartce >>
Poczta Polska SA zaprasza 17 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Nowym Tomyślu, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: „IX Wielkopolskie Forum Samorządowych Inicjatyw Papieskich” (projekt: Marcin Jackowski), kartka okolicznościowa oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Nowy Tomyśl, z siedzibą przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 5. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–18:00, a w piątki: 8:00–13:00.
Więcej o datowniku >>
Więcej o kartce >>
Poczta Polska SA zaprasza 9 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Gnieźnie od godziny 16:00, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: „ROK TADEUSZA KOŚCIUSZKI 2017” (projekt: Maciej Polus), kartka okolicznościowa oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Gniezno 1, z siedzibą przy ul. Bolesława Chrobrego 36. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–20:00, a w piątki: 8:00–14:00.
Więcej o datowniku >>
Więcej o kartce >>
Poczta Polska SA zaprasza 8 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Gostyniu Poznańskim, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją” (projekt: Marcin Jackowski), kartka okolicznościowa oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Gostyń Poznański 1, z siedzibą przy ul. Kolejowej 30. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–19:00, a w piątki: 9:00–13:00.
Czytaj więcej o kartce >>
Czytaj więcej o datowniku >>

Szanowni Państwo,
nieubłaganie zbliża się kolejny okres planowania na kolejne lata.

Proponuję Państwu współpracę z Pocztą Polską S.A. również w kolejnym roku / latach w zakresie usług filatelistycznych. Jeśli w Państwa najbliższym otoczeniu i nie tylko są okoliczności / różne uroczystości / jubileusze etc., które zasługują na upamiętnienie walorami i usługami filatelistycznymi proszę o taką informację, jeśli to możliwe, najlepiej w terminie do 10 listopada 2017 r.

Zachęcam do zaplanowania / zamówienia i skorzystania z wydawnictw PP SA:

 • zamówienia wydrukowania i wprowadzenia do obrotu znaczka pocztowego wyemitowanego przez Pocztę Polską,
 • zamówienia usługi „Mój Znaczek”,
 • wydrukowania i wprowadzenia do obrotu kartki okolicznościowej beznominałowej,
 • wydrukowania i wprowadzenia do obrotu koperty okolicznościowej,
 • zamówienia kartki z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej — całostki CP,
 • zamówienia i stosowania nalepki „R” polecenia okolicznościowej,
 • zamówienia i stosowania datownika okolicznościowego,
 • zamówienia i stosowania datownika ozdobnego,
oraz organizacji:
 • pokazów/wystaw filatelistycznych i innych,
 • okolicznościowej poczty specjalnej,
 • okolicznościowego stoiska promocyjno-sprzedażowego,
 • lub inne np. warsztaty filatelistyczne dla dzieci pt.: „Filatelistyka moje Hobby”.

Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim za owocną dotychczasową współpracę, cieszę się, że nasze wspólne przedsięwzięcia odniosły zamierzony i mam nadzieję pozytywny efekt oraz przyczyniły się do promocji filatelistyki, a tym samym wzbogacenia Państwa zbiorów. Myślę, że takie działania przyniosły Państwu wiele zadowolenia i satysfakcji.

Dalsza owocna współpraca z Państwem będzie dla mnie przyjemnością. Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie tej wiadomości i zapraszam do współpracy.

Anna Plewa-Śróda
Poczta Polska SA zaprasza 1 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe w Lesznie. Miejsce: Aleja Gwiazd Żużla, stoisko czynne od godziny 13:00 (otwarte bramy). Zawody rozpoczynają się o godzinie 15:00 i trwają do 17:30. Na stoisku będzie dostępny datownik CP z hasłem: „Historia polskich organizacji sportowych Unia Leszno SSA”, kartka okolicznościowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Leszno 1, z siedzibą przy ul. Słowiańskiej 26. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: od poniedziałku do piątku 8:00–18:00, a w soboty: 9:00–13:00.
Czytaj więcej >>
Poczta Polska SA zaprasza 8 października 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane na Rynku w Rakoniewicach, podczas uroczystości Roku Michała Drzymały, od godziny 10:00 do ok. 15:00, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: „Gmina Rakoniewice — Ziemia Michała Drzymały” (projekt: Sławomir Tomków), kartka okolicznościowa oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Rakoniewice, z siedzibą przy ul. Pocztowej 16. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: od poniedziałku do czwartku 9:00–18:00, a w piątki: 10:00–20:00.
Więcej o datowniku >>
Więcej o kartce >>
Z okazji 50 rocznicy Koronacji Matki Bożej Licheńskiej wprowadzone do obrotu są:
 • znaczek pocztowy — data emisji 12 sierpnia 2017 roku
 • koperta FDC — data emisji 12 sierpnia 2017 roku
 • kartka okolicznościowa beznominałowa — data emisji 12 sierpnia 2017
 • datownik FDC z datą stosowania 12 sierpnia 2017
 • datownik okolicznościowy z datą stosowania 15 sierpnia 2017 roku
Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Sanktuarium w Licheniu w dniach 12–15 sierpnia 2017 r. na którym będą dostępne wszystkie wymienione wydawnictwa oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datowniki będą stosowane przez 28 dni w Filii Ślesin k. Konina, z siedzibą w Licheniu przy ul. Klasztornej 3, 62-563 Licheń Stary. Godziny otwarcia Filii Licheń w dni robocze od poniedziałku do czwartku 8:00–15:00, a w piątek 8:00–20:00.
O znaczku więcej >>
O kartce więcej >>
O datowniku więcej >>
Z okazji Koronacji Matki Bożej Bukowskiej Literackiej Poczta Polska SA zaprasza w dniu 10 września 2017 roku na stadion w Buku, gdzie będzie można uzyskać odcisk datownika okolicznościowego. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Buk, z siedzibą przy ul. Dworcowej 10. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 9:00–18:00, a w soboty: 9:00–12:00.
Czytaj więcej >>
Projekt: Zawsze jest czas na zdrowie 25 lipca 2017 roku została zakończona pierwsza edycja konkursu na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych”. Jedną z trzech nagród głównych zdobyła praca „Zawsze jest czas na zdrowie” Sandry Marwitz (17 l.) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie (jej reprodukcja obok), a jedno z 10 wyróżnień I stopnia projekt „Zatopiona w zdrowiu” Adrianny Krupy (18 l.) z Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Międzychodzie. Gratulujemy!
Czytaj więcej >>
Arkusik MójZNACZEK Z okazji 65. rocznicy powstania Koła Miejskiego PZF w Lesznie 8 września 2017 roku zorganizowana zostanie Poczta Szybowcowa. Wydane zostaną też dwie beznominałowe kartki okolicznościowe (65 lat Koła PZF w Lesznie i 60-lecie 1. Zjazdu Filatelistów Zbieraczy Znaczków o Motywach Religinych z wizerunkiem Matki Boskiej Pocieszenia z Górki Duchownej sprzed pożaru w 1927 roku), trzy wa­lo­ry typu „MójZNACZEK” w 9-znaczkowym arku­siku (jeden przedstawia Romualda Biernackiego — człon­ka Koła PZF w Lesznie, projektanta znaków pocz­to­wych, działacza Klubu Św. Gabriela, a dwa znaczki dwie wersje obrazu Matki Boskiej Pocieszenia z Górki Duchownej: oryginał i jego naśladownictwo wykonane po pożarze), a także specjalne karnety okolicznościowe zawierające obie kartki okolicznościowe oraz wszystkie „MojeZNACZKI”.
O poczcie szybowcowej więcej >>
O datowniku więcej >>
O kartce więcej >>
Wakacyjny konkurs organizowany przez Envelo! Co tydzień można wygrać aparaty błyskawiczne Instax, pulsometry i powerbanki. Wystarczy zrobić zdjęcie pokazujące sposób na wakacyjny wypoczynek, wysłać kartkę używając aplikacji mobilnej Envelo lub www.envelo.pl i opublikować zrobione przez siebie zdjęcie na fanpage www.facebook.com/EnveloPL pod postem konkursowym z danego tygodnia konkursowego i… wygrywać nagrody.
Ogłoszono wyniki plebiscytu na najładniejsze znaczki i kartki pocztowe wydane przez Pocztę Polską SA w 2016 roku. Wśród znaczków zwyciężyła seria „Chmury”, zaprojektowana przez Marzannę Dąbrowską, a wśród całostek cztery kartki „Drogi wodne w Polsce” projektu Agaty Tobolczyk.
Czytaj więcej >>
Kasownik okolicznościowy Poczta Polska SA zaprasza 15 lipca 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Wągrowcu na Stadionie Miejskim OSiR im. S. Bąka przy ul. Kościuszki 59, od godziny 15:00, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: DNI WĄGROWCA — LATO Z RADIEM (projekt: Adam Szuler) oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Wągrowiec, z siedzibą przy ul. Pocztowej 12. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–19:00, a w soboty: 7:30–13:30. Na stoisku będzie dostępna też dwustronna kartka okolicznościowa wydawana bezpłatnie.
Kasownik okolicznościowy Poczta Polska SA zaprasza 24 czerwca 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane we Wronkach-Olszynki od godziny 15:30 do ok. 18:00, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: 160 lat Ochotniczej Straży Pożarnej (projekt: Łukasz Książek), dwustronna kartka okolicznościowa oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie następnie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Wronki, z siedzibą przy ul. Poznańskiej 52. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–18:00, a w soboty: 9:00–13:00.
Czytaj więcej >>
Czytaj więcej >>
Kasownik okolicznościowy Poczta Polska SA zaprasza 24 czerwca 2017 roku na stoisko okolicznościowe zorganizowane w Parku 1 maja w Trzciance od godziny 12:00, na którym będzie dostępny datownik okolicznościowy z hasłem: 100-lecia kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance (projekt: Piotr Syrotiak) oraz bogata oferta walorów filatelistycznych. Datownik ten będzie następnie stosowany przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Trzcianka, z siedzibą przy Placu Pocztowym 23 lok. 22. Godziny otwarcia Urzędu Pocztowego w dni robocze: 8:00–20:00, a w soboty: 7:30–13:30.
Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe zorganizowane z okazji świętowania 75. rocznicy męczeńskiej śmierci Piątki Poznańskiej przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Bosko w Poznaniu przy ul. Warzywnej 17, w dniu 10 czerwca 2017 roku w godzinach od 8:00 do ok. 15:00. Na stoisku będzie można nabyć między innymi wydawnictwa przygotowane przez Pocztę Polską na wniosek organizatorów z tej okazji tj. okolicznościową kartkę, okolicznościową kopertę i datownik okolicznościowy. Wnioskodawca również zamówił Usługę wydrukowania MójZnaczek.
Czytaj więcej >>
Czytaj więcej >>
Kasownik okolicznościowy Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicz­nościowe w dniu 20 maja 2017 r., zorganizowane z okazji Pikniku Prymasowskiego — rodzinnej imprezy w Gnieźnie na placu św. Wojciecha. Na stoisku, czynnym w godzinach od 16:00 do 19:00, zaprezentowany będzie bogaty asortyment walorów oraz towarów filatelistycznych, w tym datownik okolicznościowy „600-lecie prymasostwa w Polsce” i kartka beznominałowa z podobnym hasłem.
Czytaj więcej >>
Z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie w dniu 13 maja 2017 r. wchodzi do obrotu kartka okolicznościowa, dostępna w Urzędzie Pocztowym Poznań 2. Kartka beznominałowa
Czytaj więcej >>
Kasownik Poznań 9 Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe zorganizowane z okazji uroczystego przejęcia tradycji 57. Pułku piechoty Karola II Króla Rumunii. Stoisko będzie zorganizowane w dniu 12 maja 2017 roku w godzinach od 9:00 do 17:00. Stoisko będzie znajdować się na placu przy Pomniku Armii Poznań. Na stoisku będzie można nabyć między innymi wydawnictwa przygotowane przez Pocztę Polską na wniosek organizatorów z tej okazji.
Kartka beznominałowa Czytaj więcej o datowniku >>
Czytaj więcej o kartce >>
Plakat Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe zorganizowane z okazji 600-lecia prymasostwa w Polsce. Stoisko będzie zorganizowane 22 kwietnia 2017 roku w godzinach 9:00–19:30 oraz 23 kwietnia 2017 roku w godzinach 9:00–16:00. Stoiska będą znajdować się przy wejściu do katedry w Gnieźnie. Będzie można nabyć między innymi jubileuszowe wydawnictwo przygotowane przez Pocztę Polską z okazji tej rocznicy.
Czytaj więcej >>Kasownik Gniezno 1 Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe zorganizowane z okazji wystawy autorstwa Wojciecha Śmieleckiego pt. Śladami Świętego Wojciecha w 600-lecie prymasostwa w Polsce i 1020. rocznicy śmierci Świętego Wojciecha.
Stoisko będzie zorganizowane 19 kwietnia 2017 roku podczas otwarcia wystawy od godziny 18:00. Miejsce wystawy i stoiska: Centrum Kultury „Scena To Dziwna”, ul. Roosevelta 42, 62-200 Gniezno. Na stoisku będzie można nabyć między innymi kartkę okolicznościową wraz z datownikiem.
Czytaj więcej >>
30 marca 2017 roku Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe (od godziny 18:00), na którym będą promowane między innymi wydawnictwa emisji: „200 lat Towarzystwa Biblijnego w Polsce”. Stoisko będzie towarzyszyło Sympozjum z okazji wręczenia medali 200-lecia Towarzystwa Biblijnego odbywającego się w Bibliotece Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1.
26 marca 2017 roku Poczta Polska SA zaprasza na stoisko okolicznościowe, na którym będą promowane między innymi wydawnictwa emisji: „Ryngrafy żołnierzy wyklętych”. Stoisko będzie towarzyszyło Retrospektywie Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 1939–1989” w poznańskim kinie „Rialto” w godzinach od 12:00 do 15:00.
Czytaj więcej >>
Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Poznaniu zaprasza 4 marca 2017 roku na stoisko okolicznościowe Poczty Polskiej SA, które będzie czynne od godz. 11:00 w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu (wejście od Placu Wolności), podczas I Wielkopolskiego Forum Pamięci Narodowej. Stoisko będzie promować między innymi wydawnictwa emisji: Ryngrafy żołnierzy wyklętych.
Jarocin 1 W urzędzie Pocztowym Jarocin Poznański 1 będzie stosowany datownik okolicznościowy z datą 25 marca 2017 roku o treści: „POWRÓT DO CZASU LETNIEGO”.
Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki w Poznaniu i Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej Okręgu Wielkopolskiego PZF zapraszają dzieci i młodzież szkolną oraz członków Młodzieżowych Kół Filatelistycznych do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego na temat „Górny Śląsk — to nie tylko przemysł”. Temat konkursu nawiązuje do tegorocznego, 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Termin składania prac upływa 15 marca tego roku. Więcej szczegółów znajduje się w załączonym regulaminie.
28 lutego 2017 roku zostanie wprowadzona do obrotu nowa kartka beznominałowa: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, numer: 3/Poznań, nakład 200 sztuk. Tego samego dnia w Rawiczu będzie stosowany datownik okolicznościowy o treści: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pułkownik Łukasz Ciepliński. Absolwent KK 3 w Rawiczu (projekt: Henryk Pawłowski).
Poczta Polska uruchomi w Rawiczu dwa stoiska okolicznościowe. Pierwsze 28 lutego będzie czynne przed ratuszem w godzinach godz. 14–17, a drugie 1 marca w ratuszu podczas otwarcia wystawy.
Na zaproszenie p. Reginy Kot, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim, 24 listopada 2016 roku p. Anna Plewa-Śróda, koordynator ds. filatelistyki z ramienia Poczty Polskiej SA, przeprowadziła zajęcia popularyzujące filatelistykę.
Czytaj więcej >>
4 listopada 2016 roku zostaną wprowadzone do obiegu walory pocztowe wydane z okazji 210. rocznicy wjazdu do Poznania Jana Henryka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego: kartka okolicznościowa bez nadrukowanego znaku opłaty pocztowej i „MójZnaczek”.
Czytaj więcej >>
Gostyńscy filateliści pokazali swoje zbiory w Bieszczadach. W Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku przez cztery dni – od 7 do 10 września 2016 roku – czynna była wystawa „Gostyńscy filateliści w Lesku” przygotowana przez Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu.
Czytaj więcej >>
Podczas Targów Hobby na terenie MTP w Poznaniu (22–23 października 2016 roku) Poczta Polska zorganizuje stoisko promocyjno-sprzedażowe, na którym będzie promowała filatelistykę. Będzie tam m.in., na wzór targów w Niemczech, „basen ze znaczkami” o średnicy 150 cm. Do jego wypełnienia potrzeba wielu znaczków na wycinkach — stąd prośba do wszystkich o ich nadsyłanie.
Czytaj więcej >>
Kasownik: Tarnowo Podgórne 3, 2.07.2016 Poczta Polska wprowadza datownik okolicznościowy (proj. Katarzyna Sobczyńska) z hasłem: „Lato z Pocztą Polską”. Datownik stosowany będzie na stoisku okolicznościowym podczas akcji „Lato z radiem” w Tarnowie Podgórnym w dniu 2 lipca 2016 roku. Datownik stosowany będzie przez 28 dni w Urzędzie Pocztowym Tarnowo Podgórne 3.


Poczta Polska wydaje okolicznościową kartkę pocztową oraz datownik okolicznościowy upamiętniający 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956 roku.
Czytaj więcej >>
Poczta Polska zaprasza do zakupu znaczków pocztowych i innych walorów filatelistycznych w filatelistycznym sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl
W ofercie znajdują się między innymi znaczki polskie i watykańskie emisji „Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016”. Wkrótce dostępne będą również nowe foldery filatelistyczne, z których trzy dedykowane są Światowym Dniom Młodzieży. Jeden z tych folderów zawiera komplet znaczków polskich z lat 2014–2016.
Dostępne są również inne wydawnictwa, w tym foldery filatelistyczne o różnorodnej tematyce, znaczki emisji „450. rocznica urodzin Jana Jesseniusa 1566–1621” — wydania czeskie, słowackie, węgierskie oraz wybrane emisje z lat poprzednich.
W Urzędzie Pocztowym Poznań 2 stosowany będzie datownik okolicznościowy z datą stosowania 11 czerwca 2016 r. emisji: I Targi Kolekcjonerskie Poznań 2016 Hala „Arena”. W dniach 11 oraz 12 czerwca br. zorganizowane będzie podczas Targów w Hali „Arena” stoisko okolicznościowe bogato wyposażone w różne walory filatelistyczne.
Czytaj więcej >>
Od 10 czerwca 2016 r. w Pobiedziskach stosowany będzie datownik ozdobny ze zmienną datą stosowania emisji: 760 LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH 1257–2017 POBIEDZISKA. Wydane zostały również na tę okoliczność kartki okolicznościowe.
Czytaj więcej >>
4 czerwca 2016 roku odbędzie się XX Spotkanie Młodych Lednica 2000. Z tej okazji stosowany będzie datownik okolicznościowy oraz będzie wydana kartka okolicznościowa nr 15 w nakładzie 600 szt.
Czytaj więcej >>
26 maja 2016 roku, w uroczystość Bożego Ciała, zorganizowane zostanie stoisko okolicznościowe Poczty Polskiej SA
Stoisko będzie usytuowane na Ostrowie Tumskim przy Katedrze Poznańskiej. Na stoisku będzie stosowany datownik okolicznościowy z hasłem: UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA W ROKU MIŁOSIERDZIA I 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI.
Czytaj więcej >>
21 maja 2016 roku, podczas „Nocy Muzeów”, będzie dostępna w budynku Poczty Polskiej SA, przy ul. Kościuszki 77 w Poznaniu kartka beznominałowa. Na stoisku okolicznościowym będzie również stosowany datownik okolicznościowy z hasłem: „NOC MUZEÓW”.
W tym samym budynku budynku Poczty odbędzie się spektakl Spotkanie z Przybyszewskim — godz. 20:00, 21:00, 23:00 — wstęp wolny!
Po 21 maja 2016 r. kartki wraz z datownikiem będą dostępne do wyczerpania nakładu w Urzędzie Pocztowym Poznań 1.
Czytaj więcej   >>