Panorama Poznania PZF Wielkopolska
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski
Polski Związek Filatelistów
Okręg Wielkopolski

Aktualności

III Spotkanie Filatelistów w Opawie

Od 9 do 15 września 2019 roku członkowie gostyńskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego wraz z grupą sympatyków Koła zorganizowali wycieczkę po Dolnym Śląsku i północnych Czechach. W imprezie uczestniczyli również filateliści z Głogowa i Częstochowy oraz dwie osoby z Australii. Przewodnikami byli filateliści z Kamiennej Góry. Jeden dzień został poświęcony na rozmowy o filatelistyce i planach na przyszłość. Podczas tego spotkania został wręczony Monice Bielce brązowy medal im. Rolanda Hilla nadany przez Zarząd Główny PZF na wniosek gostyńskiego Koła PZF za wieloletnią współpracę z gostyńskimi filatelistami. Uczestnicy wycieczki przekazali drobne upominki Iwonie Staśkiewicz za wspaniałe warunki pobytu w agroturystyce „Michałek” w Opawie, a także naszym przewodnikom: Hansowi Joachimowi Kuhnertowi i Wiesławowi Kalucie. Spotkaliśmy się też z ks. Wiesławem Florczakiem, proboszczem w Mieszkowcach, który opowiedział nam historię kościoła w Opawie. Przekazaliśmy księdzu drobne upominki związane z Gostyniem, w tym walory filatelistyczne o tematyce religijnej związane z Gostyniem.

Podczas pobytu zwiedziliśmy między innymi w Polsce: Lwówek Śląski, zamek Czocha, zaporę w Plichowicach, pałac w Wojanowicach, kościół w Pisarzowicach, Chełmsko Śląskie. W Czechach klasztor, browar, zabytkowy cmentarz w Broumov, szpital w Kuks, muzeum w Zaclerzu, zamek Frydland.

Była to kolejna wyprawa zorganizowana przez gostyńskich filatelistów. Uważamy ją za udaną pod względem turystycznym, ale również kolekcjonerskim. Była bowiem okazją do spotkań z filatelistami z innych części Polski, z którymi spotykamy się czasami na wystawach. Tym razem mieliśmy więcej czasu by porozmawiać na tematy nie tylko związane z filatelistyką. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie uznali, że III spotkanie filatelistów u „Michałka” w Opawie było wspaniałe i zapewnili, że nie było to spotkanie ostatnie.


Foto - Spotkanie w Opawie 2019 Foto - Spotkanie w Opawie 2019
Foto - Spotkanie w Opawie 2019 Foto - Spotkanie w Opawie 2019
Tekst: Andrzej Dudek